Blog > Alien Broker Kullanıcıları için 5 Altın Tavsiye

Başta Bitcoin olmak üzere çeşitleri, kullanım alanları ve kullanıcıları her geçen gün artan binlerce kripto para çok da uzak olmayan bir gelecekte şüphesiz hayatımızın merkezinde yer alacak. Bunu öngören birçok yeni yatırımcı her gün Bitcoin önderliğinde birbirinden farklı kripto parayı satın almak, işletmek ve kullanmak için ekosisteme dahil oluyor. 

Alien Broker ise kripto para ekosistemi içerisindeki kullanıcılara, deneyimli ve başarılı trader’lara fonlarını 7/24 işlettirme imkanı sunuyor. Trader’lar, entegre kripto para borsalarının API anahtarları sayesinde kendisini takip eden kullanıcıların fonlarını uzaktan işletebiliyorlar. Bu sayede kullanıcı abone olduğu trader’ın açtığı alım-satım işlemlerini kopyalayabiliyor ve Alien Broker ise bu sürecin 7/24 güvenli ve otomatik bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. 

Peki Alien Broker kullanıcısı olan bir kripto para yatırımcısı nelere dikkat etmeli? Bu yazıda Alien Broker kullanıcılarının 5 maddede nasıl daha güvenli ve kazançlı bir deneyim yaşayabileceklerinden bahsedeceğiz. 

1. Borsa hesabında KYC yapıp komisyon ayarlarını düzenle

Alien Broker kullanıcıları, platformun özelliklerini sadece Alien Broker’ın entegrasyon yaptığı kripto para borsaları üzerinde kullanabilirler. Platformu kullanmadan önce entegre borsaları web sitemiz üzerinden kontrol edip bu borsalarda hesabınız yoksa açmayı ve en azından 1. seviye KYC yaptırmış olmayı unutmayın. KYC yapmış olmanız para yatırma ve çekme işlemlerinde, komisyon oranlarında ve hesabınızın güvenliği açısından önemlidir.

Eğer Binance borsasını kullanıyorsanız hesabınızda BNB bulundurmayı ve Ayarlar kısmından “BNB ile komisyon ödeme” ayarını kontrol edip aktifleştirmeyi unutmayın. Bu sayede alım-satım işlemlerinizde komisyonları BNB ile ödeyeceğiniz için borsa bu işlemlerinizden %25 daha az fee (komisyon) kesintisi yapacaktır. 

Eğer başka bir entegre borsayı kullanıyorsanız lütfen benzer bir özelliğin kullandığınız borsada olup olmadığını kontrol edin.

2. Abone olmadan önce trader listesini ve geçmiş kazanç oranlarını incele

Alien Broker üzerinde bir trader’ı takip etmeden önce, takip etmek istediğiniz trader’ın profil detaylarını inceleyebilir, diğer trader’lar ile karşılaştırabilirsiniz.

Trader’ın geçmiş aylarda elde ettiği kar oranı, başarı oranı, takipçi sayısı gibi çeşitli verileri inceleyebilirsiniz. Bu sayede bir trader’ı takip ederken geçmiş veriler ışığında takip etmiş ve geleceğe yönelik bir içgörü elde etmiş olursunuz.

3. Sosya medya kanallarından gelişmeleri güncel olarak takip et

Platform üzerinden bir trader’ı takip ettikten sonra trader’ın oluşturacağı alım-satım işlemini Alien Broker botunuz sizin parite ve bütçe ayarlarınızı da göz önüne alarak kopyalayacaktır. Fakat bir kullanıcı olarak boş zamanlarınızda pozisyonun güncel durumunu, trader’ın Alien Broker Telegram kanalında veya kişisel Twitter hesabında paylaştığı gelişmeleri takip etmeniz piyasa gidişatını daha iyi anlamanızı sağlar. 

4. Manuel işlemleri ayrı bir borsa hesabından yap

Alien Broker ile yapacağınız auto-trade işlemleri için kullandığınız hesap ile manuel işlemlerde kullandığınız hesabın farklı olması API anahtarları ile çalışması için oluşturulan kurgunun daha sağlıklı çalışıp daha doğru istatistikler almanıza ve teknik aksaklıklar yaşamamanıza yardımcı olur. Bu bir zorunluluk değildir, herhangi bir güvenlik aksaması yaşamanıza da sebep olmaz fakat daha verimli sonuçlar almanız için iyi olabilir.

5. Beklentilerini kontrol altında tutup risk alma

Kripto para birimleri oldukça volatil (dalgalı) bir piyasaya sahiptir. Trader’lar bu volatil piyasayı düzenli takip edip doğru analiz etmeye ve bu analizlerin sonucunda pozisyona girmeye çalışırlar. Alien Broker kullanıcıları ise bu süreç içerisinde sabırlı olmalı, çok ekstrem bir durum olmadığı sürece trader’ın oluşturduğu pozisyonlara manuel müdahale etmemelidir. 

Ayrıca gerek platform üzerinden takip edilen trader’ın gerekse Alien Broker’ın Telegram kanalında veya sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımları takip etmek yeniliklerden ve anlık piyasadan haberdar olmanızı sağlar.