Blog > Haftanın Kripto Analiz Bülteni - 1. Hafta (5-12 Ağustos)


Alien Broker araştırma ekibi tarafından yayınlanan “Haftanın Kripto Analiz Bülteni”nin ilk sayısına hoşgeldiniz
!


İlkini yayınladığımız bu yazı serisinde kripto sektörüne özel teknik analiz, temel analiz, price action, piyadan güncel haberler, kripto analizi ile ilgili kısa bilgiler ve daha fazlasını her hafta Çarşamba günü sizlere sunuyor olacağız.


İşte haftanın kripto analiz gündemi!

5 Başarılı Teknik Analiz Grafiği


CryptoHunter
"PIVX/BTC" paritesinde yaptığı analizinde 4 saatlik grafikte yükselen trendin yönünde, düşen direncin kırılımını bekliyor. Analizinde hedef noktalarını belirliyor ve alımlarını yapmış.


Efloud
grafikte Price Action standartlarına uygun bir şekilde alım noktalarını ve hedef noktalarını belirliyor, stop loss kurulumunu yapıyor ve pozisyona giriyor. Her hedef noktasında kazancını realize etmeyi unutmuyor.


Elazoğu
bu analizinde günlükte çanak, 4 saatlikte ise tobo formasyonu gözlemliyor. Düşen direncin krılımında negatif uyumsuzluğu hesaba katarak 4 saatlik grafikte mumun kapanmasını bekleyip işleme giriyor. Hedef noktalarında geldiğinde kâr satışlarını ihmal etmiyor.KriptoFati
yaptığı analizinde Swipe Coin, dolar karşısında simetrik üçgen içerisinde sıkışıyor ve yukarı yönlü kırılımında direk boyu kadar değerleniyor.


CryptoWillow
bu grafikte düşen direnç çizgisinin kırılımıyla analizini yapıyor hedef noktalarını belirleyip işlem açıyor.

Gelişmeler ve Bilgiseller


Stratrade
'in 15 twit'lik bir flood ile Stakenet (XSN) ve arkasındaki teknolojiyi anlaşılır ve iyi bir şekilde anlatıyor. Twit zinirinin devamını da mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.


Kripto Dayı bitcoin ve boğa sezonu ile ilgili geçmişten günümüze analizini ve kendi yorumlarını içeren çok faydalı bir flood hazırlamış. Sektöre kuş bakışı bakmak için bu bilgi flood’u okunabilir.


Haftanın haberi Muhabbit’ten! MicroStrategy şirketi 250 milyon dolarlık Bitcoin satın alımı yaptı ve bunu herkese duyurdu. Şirketlerin de satın alım furyasında şimdiden yerini alması ve bunu açıkça duyurması bitcoin ve kurumsal şirket dünyasının günden güne büyüdüğünü göstermekte.

Son Söz

Sizin de önemli bulduğunuz haber, başarılı grafik veya kripto analiz ilgili ne olursa bize [email protected] adresinden e-mail atabilir veya Twitter temsilcimiz Mr./Mrs. Alien'a DM olarak ulaştırabilirsiniz. 

Telegram için https://t.me/alienbrokerTR adresinden Alien Broker ile ilgili gelişmeleri, duyuruları ve sohbeti yürüttüğümüz kanalımıza katılabilirsiniz.