Blog > Haftanın Kripto Analiz Bülteni - 2. Hafta (12-19 Ağustos)“Haftanın Kripto Analiz Bülteni”nin ikinci sayısına hoşgeldiniz!

Her hafta Çarşamba günü yayınladığımız Kripto Analiz Bülteni, kripto sektörüne özel teknik analiz, temel analiz, price action, piyadan güncel haberler, kripto analizi ile ilgili kısa bilgiler ve daha fazlasını sunar.

Geçtiğimiz hafta ilkini yayınladığımız ve Twitter adresimiz üzerinden duyurduğumuz bültene gelen destek ve yorumlar için teşekkür ederiz.

İşte bu haftanın kripto analiz gündemi!


5 Başarılı Teknik Analiz Grafiği


Rookie “RVN/USDT” paritesi için paylaştığı analiz grafiğinde Raven’ın breakout devamında, yani güçlü bir direncin kırılıp desteğe dönüşüm sonrasında, fiyat hareketinin re-test yapıp tekrar yükselişe geçmesini öngörmüş ve başarı ile analizini tamamlamış.


Draco
“ETH” için yaptığı analizinde yatay direncin yukarı yönlü, diyagonal desteğin ise aşağı yönlü kırılım senaryolarına göre pozisyon almış ve desteğin aşağı yönlü kırılımıyla işlemerini açmış.


Crypto Soprano
“XTZ/BTC” paritesi için yaptığı analizde, günlük grafikte belirli aralıklarla akümüle olan Tezos’u alım bölgelerinden toplamış ve fiyatın hedeflediği kar alma noktalarına gelmesi ile analizini başarı ile tamamlamış.Karasu
“XLM/BTC” paritesi için paylaştığı analizinde, haftalık grafikte alım noktasını ve stop bölgelerini belirleyip işleme giriş yapmış. Her bir hedef noktasında kazancını realize edip analizi başarı ile tamamlamış.


CryptoHunter
“ANKR/BTC” paritesi için yapmış olduğu bu haftaki analizinde 1 saatlik mum grafiğinde düşen direncin kırılımı alım noktası olarak hedeflemiş. Her bir hedef kar alma noktasında satışlarını kademeli olarak yapmış.

Gelişmeler ve Bilgiseller


Kriptoda
bu paylaşımında hali hazırda teknoloji dünyasında trend konulardan olan OPEN AI’ın geliştirdiği GPT-3 adlı yapay zekanın kripto para sektörüne potansiyel etkisinden bahsetmiş.


Celil Öztürk bu flood’unda kripto paraların genel yapısının JP Morgan gibi firmalar için en anlam ifade ettiğinden ve Goldman Sachs’ın Bitcoin için genel tutumundan bahsetmiş. Goldman Sach ve JP Morgan gibi kurumsal firmaların Bitcoin ve kripto para firmalarına yaklaşımları sektörün geleceği için ilginç gelişmeler doğrulanabilir.


Cryptogram bu flood’unda teknik analiz yapanlar için önemli olan Harmonik Formasyonlar ve grafiklerde kullanımı hakkında detaylı bilgi paylaşımı yapmış.


Squanch ise bu flood’unda son günlerde popülerliği artan YAM ile geçmişteki DAO hack’i konusuna detaylı bir paylaşım yapmış. Özellikle bu tip tokenlara yatırım yapan kullanıcıların güvenlik açısından dikkatli olması gerektiğini bir kez  de biz hatırlatmış olalım.

Son Söz

Sizin de önemli bulduğunuz haber, başarılı grafik veya kripto analiz ilgili ne olursa bize [email protected] adresinden e-mail atabilir veya Twitter temsilcimiz Mr./Mrs. Alien'a DM olarak ulaştırabilirsiniz. 

Telegram için https://t.me/alienbrokerTR adresinden Alien Broker ile ilgili gelişmeleri, duyuruları ve sohbeti yürüttüğümüz kanalımıza katılabilirsiniz.