Blog > Haftanın Kripto Analiz Bülteni - 3. Hafta (19-26 Ağustos)“Haftanın Kripto Analiz Bülteni”nin üçüncü sayısına hoşgeldiniz!

Her hafta Çarşamba günü yayınladığımız Kripto Analiz Bülteni, kripto sektörüne özel teknik analiz, temel analiz, price action, piyadan güncel haberler, kripto analizi ile ilgili kısa bilgiler ve daha fazlasını sunar.

İşte bu haftanın kripto analiz gündemi!


4 Başarılı Teknik Analiz Grafiği


Gökhan Gark “AE/BTC” paritesi için yaptığı analizde, AE düşen direnç çizgisi ve yükselen diyagonal desteğin arasında sıkışarak seyrediyor. Direnç çizgisinin kırılımıyla belirlediği hedef noktalara fiyat gelince pozisyonu başarı ile tamamlamış.


Sharkcrypto bu hafta “LSK/BTC” paritesi için paylaştığı analizinde, diyagonal destek ve düşen direnç çizgileri uygulanmış ve ortaya üçgen formasyonu çıkmış. Üçgen içerisinde hareket eden LISK, düşen direncin kırılımıyla hedef noktalarına doğru gelmeye başlamış. Kâr al noktalarını belirleyip onları başarı ile gerçekleştirmiş.


Elazoğlu
ise “ENJ/BTC” paritesi için yaptığı analizde, yukarı yönlü trend kanalı içerisinde seyreden ENJ için desteğin dip noktasından alımlar yapmış ve kanal direncini hedeflemiş. Bearish emareler ihtimalinde ise hedeflediği noktalardan kâr almış.Filiz
ise “DOCK/BTC” paritesi için bu hafta paylaştığı analizde, haftalık grafiği baz alıyor. Haftalık grafikte 2' li dip yapan DOCK, desteğin altına sarkmadan formasyon hedefini gerçekleştirmiş ve analiz başarı ile tamamlanmış.


Gelişmeler ve Bilgiseller


Berk Tavşan
’ın hazırladığı bu YouTube videosu aslında birçok kullanıcının izleyip dikkat etmesi gereken noktalar barındırıyor. Risk analizi üzerinde videoda, Bitcoin ve altcoin alımlarında bir çok kullanıcının korkusu olan terste kalma durumuna yakalanmamak için nelere yapmamız gerektiği anlatılıyor.


Kaniel Outis paylaştığı flood’da, Cornell Üniversitesinde Prof. olan Emin Gün Sirer’in öncülüğünde geliştirilen Avalanch blockchain’inin native coini olan AVAX üzerine oldukça detaylı bilgi veriyor. Avalanch blockchain’inin yapısına da değindiği bu flood’u henüz AVAX hakkında bilgi sahibi değilseniz özellikle okumanızı tavsiye ederiz.


Ali İlhan ise paylaştığı bu flood ile son zamanlarda popülerliği gittikçe artan merkeziyetsiz finans yani DeFi kavramına ve popüler DeFi örneklerinden LEND tokena değinmiş. DeFi dünyasına girmek için güzel bir başlangıç flood’u olmuş.


Son olarak ise BtcTurk’ün A Milli Takım’ın ana sponsoru olduğunu duyurduğu bu twit haftanın önemli gelişmelerinden birisiydi. BtcTurk özellikle futbol ekosistemi üzerinden Bitcoin ve diğer kriptolara örneklerini son kullanıcıya tanıtıp ulaştırmak için önemli çalışmalar yapıyor. Hem bu çalışmalarından ötürü hem de bu hafta duyurusunu yaptıkları bu sponsorluktan ötürü kendilerini tebrik ederiz.

Son Söz

Sizin de önemli bulduğunuz haber, başarılı grafik veya kripto analiz ilgili ne olursa bize [email protected] adresinden e-mail atabilir veya Twitter temsilcimiz Mr./Mrs. Alien'a DM olarak ulaştırabilirsiniz. 

Telegram için https://t.me/alienbrokerTR adresinden Alien Broker ile ilgili gelişmeleri, duyuruları ve sohbeti yürüttüğümüz kanalımıza katılabilirsiniz.