Blog > Haftanın Kripto Analiz Bülteni - 4. Hafta (26 Ağustos-2 Eylül)“Haftanın Kripto Analiz Bülteni”nin dördüncü sayısına hoşgeldiniz!

Her Çarşamba sizlerle buluşturduğumuz Kripto Analiz Bülteni; kripto paralara özel teknik analiz, temel analiz ve price action’ın yanı sıra piyasadan güncel haberler ile eğitici bilgileri ve daha fazlasını sizlerin beğenisine sunar.

Bakalım geçtiğimiz hafta kripto para piyasalarında ne gibi gelişmeler yaşanmış, kimler ne kadar kazandırmış…

5 Başarılı Teknik Analiz Grafiği


Gunescobani bu hafta “TCT/BTC” paritesi için yaptığı başarılı analiz ile neredeyse kimsenin takip etmediği bir altcoin’i izlemiş. Oluşan bayrak formasyonunu dikkatle takip eden analist, destekte takibe aldığı $TCT için güvenli bir giriş noktası belirlemiş. Bayrağın hacimli kırılımı ile $TCT Binance’de günün en çok kazantıran altcoini olmuş ve analiz başarı ile tamamlanmış.


Kozalak43 ise “POLY/BTC” paritesi için yaptığı analizde sabırla trend takibi yapmış ve dönüş olarak ön gördüğü seviyeden giriş yaparak önce kırılımın ve ardından hedeflerin gelmesini beklemiş. Yine kimsenin konuşmadığı bir altcoin başarılı bir analiz ile güzel kar bırakmış.


Nihat_NY
ise bu analizinde “LSK/BTC” paritesi için kendi oluşturduğu algoritma (MAGICMA) ile belirlediği destek noktasına inene kadar sabırla $LSK’i izlemiş. Alım yerinden itibaren boğa hareketine başlayan altcoin hedefin de üzerine çıkarak kısa sürede %30’un üstünde kar elde etmiş ve analiz başarı ile tamamlanmış.KRY_CryptoTrade
bu haftaki analizinde “SAND/BTC” paritesinde oluşan TOBO formasyonunu adım adım takip etmiş ve her aşamayı takipçileri ile paylaşmış. $SAND bu başarılı analiz ile çok güzel kar bıraksada görünüşe göre henüz son sözünü söylememiş.KriptoFati ise “COTI/BTC” paritesi için ay sonu analizi yapmış. Bunun için boğa görüntüsü çizen altlarda sıklıkla kullanılan trend temelli Fibonacci uzatmasını kullanan analist, trend dönüşü veren mutlak bir dipten mutlak bir tepeye oradan da yine mutlak bir dibe fib seviyesi çizmiş. Sonuç bize 846 seviyelerine kadar yükseliş öngörülen $COTI kırılım ve retestin ardından 843 seviyelerini görmüş ve analiz başarı ile tamamlanmış.


Gelişmeler ve Bilgiseller


BitcoinAnalyzer
attığı bu twit ile kripto paralar ile trade yaparken yapılmamsı gereken hatalara değinmiş. Bu tarz önemli ipuçları hem daha başarılı trade sonuçları elde etmemizi hem de sermayemizi duygularla ve piyasa ile inatlaşmadan daha sağlıklı şekilde işletmemizi sağlar. Bu sebeple herkesin okuyup dikkat etmesi gereken noktalara değinilmiş diyebiliriz.


coinadam ise fiyatı BTC’den daha pahalı altcoin olur mu sorusuna cevap veren bir blog yazmış. Son zamanların en trend projelerinden olan YFI hakkında detaylı bilgilere ve fiyatının nasıl bu denli arttığına yönelik bilgilendirici bir paylaşım olmuş.


TobbyKitty ise Ağustos ayının yıldızı olan Uniswap hakkında bir flood paylaşmış. Bildiğiniz üzere Uniswap ay sonuna doğru Coinbase’in hacmini geçmeyi başardı. Platformda Liquidity sağlamak üzerine örneklerle güçlendirilmiş detaylı bir flood yazısı olmuş.

Son Söz

Sizin de önemli bulduğunuz haber, başarılı grafik veya kripto analiz ilgili ne olursa bize [email protected] adresinden e-mail atabilir veya Twitter temsilcimiz Mr./Mrs. Alien'a DM olarak ulaştırabilirsiniz. 

Telegram için https://t.me/alienbrokerTR adresinden Alien Broker ile ilgili gelişmeleri, duyuruları ve sohbeti yürüttüğümüz kanalımıza katılabilirsiniz.