Sık Sorulan Sorular

Alien Broker nedir?
Alien Broker, bitcoin ve türevi kripto para kullanıcıları için geliştirilmiş bir copy-trade platformudur. Alien Broker’ın auto-trade özelliği sayesinde kullanıcılar kripto paralarını 7/24 işletebilir ve bundan gelir elde edebilir.
Alien Broker bir copy-trade platformu mu?
Evet, Alien Broker bir copy-trade platformudur. Kullanıcılar copy-trade platformlarında deneyimli bir trader’ın açtığı işlemleri birebir kopyalar.
Alien Broker nasıl çalışır?
Kripto para kullanıcıları başarılı trader’lara abone olarak onların alım-satım işlemlerini kopyalayıp kripto para varlıklarını işlettirir. Bu süreç borsaların güvenli API’ları ile uzaktan gerçekleştirilir.

Trader’lar, Alien Broker’ın sağladığı özellikler sayesinde işlemlerini, yani girilecek pozisyonun giriş, çıkış ve stop-loss (zarar-durdur) gibi değerlerini belirlerler. Bu değerleri her an değiştirebilir ve anlık olarak takibini yapabilirler. Trader’a abone olan kullanıcılar ise oluşturulan bu pozisyonlarına otomatik olarak girer. 

Alien Broker kripto para kullanıcıları ile deneyimli trader’lar arasında güvenli bir köprü görevi görür.
Bir trader’ın işlemlerini nasıl kopyalarım?
Kullanıcı olarak giriş yaptığınızda, traderlar sayfasında bütün traderları listeleyebilir, geçmiş işlemlerini, karlılık ve başarı oranlarını birçok geriye yönelik veri ile birlikte görebilirsiniz. 

Seçtiğiniz trader’ın işlemlerini kopyalamak ve fonunuzu işletmesini sağlamak için trader’a abone olmanız yeterlidir. Bu sayede Alien Broker botu, 1 ay boyunca abone olduğunuz trader’ın açacağı işlemleri otomatik kopyalayacaktır. 
Neden Alien Broker’ı kullanmalıyım?
Alien Broker, deneyimli trader’ların 7/24 kripto para varlıklarınızı sizin kontrolünüzde 7/24 güvenle işletmesini sağlar. Bu sayede kripto para varlıklarınız üzerinden gelir elde etme olanağı kazanırsınız.
Ne kadar ödemem gerekli?
Sistemde birçok trader vardır ve her birinin aylık abonelik ücretleri farklıdır. Ücretlendirmeler sermayenizin büyüklüğüne göre, adil kazanç modelimiz çerçevesinde değişiklik gösterir. Detayları Abonelik Fiyat Paketleri ekranından görüntüleyebilirsiniz.
Bilgisayarımın açık kalması gerekiyor mu?
Hayır, gerekmiyor. Alien Broker bulut sistemi üzerinde çalışan bir platformdur. Bir trader’a abone olduktan ve tanımlamaları yaptıktan sonra ekranı, tarayıcınızı veya bilgisayarınızı kapatabilirsiniz. Tanımlı borsalar ile olan entagrasyonumuz sayesinde, Alien Broker botunuz fonunuzu otomatik işletir.
Alien Broker kullanmak ne kadar güvenli?
Alien Broker kullanmak için kripto para fonunuzu platforma yatırmanız gerekmez. Kripto para fonunuz kişisel borsa hesabınızda kalır. Alien Broker fonunuzu işletebilmek için sadece borsanızın size sağladığı güvenli API key’lerine ihtiyaç duyar.

API key’leri borsa hesabınızda kolaylıkla birden fazla kez üretip, kullanıp, silip, yeniden üretebildiğiniz güvenli anahtarlardır. Bu anahtarlar borsa tarafından güvenle oluşturulur ve kullanıcı güvenliği için çeşitli limitlere sahip olur. API key’ler ile Alien Broker gibi platformlar borsa hesabınız ile iletişim kurabilir ve hesabınıza alım satım sinyalleri yollayıp bu sinyallerin anlık durumunu izleyebilir. 

API key ile Alien Broker ve trader, borsa hesabınızdan paranızı çekemez veya başka bir cüzdana transfer edemez. Sadece alım satım işlemleri yapabilir. Bu özelliği ile fonunuz aslında sizin borsa hesabınızda sizin kontrolünüzde ve güvende olur. 

Buna ek olarak, Alien Broker kullanıcıların fonlarını olası zararlardan korumak ve bu zararı minimize etmek için çeşitli güvenlik mekanizmaları geliştirmiştir. Trader’lar işlem açarken bu mekanizmalara otomatik olarak uyarlar. Böylece kullanıcı fonu olabildiğince pump ve dump etkilerinden olabildiğince korunmuş olur.
Birden fazla trader’ı takip edebilir miyim?
Evet, edebilirsiniz. Bu sayede fonunuzu eş zamanlı olarak birden fazla trader yönetir. Alien Broker botunuz takip ettiğiniz her trader’ın oluşturduğu işlemleri bir havuzda toplayıp boşta kalan fonunuz oranınca bu pozisyonlarda işleme girer. Fakat takip ettiğiniz her trader’a ayrı ücret ödemeniz gerekir.
İşlemlere başlayabilmek için elimde BTC mi olması gerekiyor?
Alien Broker üzerinde sadece BTC ve USDT paritelerinde işlemler yapabilirsiniz. Alien Broker botunuzun işlem yapabilmesi için borsa hesabınızda bu paritelerden en az birinde bakiyenizin olması gerekmektedir. 

Takip edeceğiniz trader’ın profilini inceleyip onun işlem açtığı pariteye göre BTC, USDT veya her ikisinden işlem açabilecek oranda bakiyeyi borsa hesabınızda bulundurmanız tavsiye edilir. Eğer trader’ın işlem açtığı parite için borsa hesabınızda boşta bakiye yoksa Alien Broker botunuz trader’ın açtığı o işleme giremez.
Alien Broker’ı kullanabilmem için min. ne kadar sermayem olmalı?
Alien Broker’ı kullanmak için herhangi bir alt bütçe kısıtlaması bulunmamaktadır. Toplam bütçeniz borsanın koyduğu alt işlem sınırı kadardır. Genelde borsalar min. 0.001 BTC’ye kadar işlem izni vermektedir. Dolayısı ile bir trader’a abone olurken Alien Broker üzerinde işlettirmek istediğiniz bütçe miktarına uygun bir paket satın almanız yeterlidir. 
Platformu kullanmak için ne kadar ödemem gerekli?
Alien Broker platformunda ödemeyi aylık olarak trader’a yaparsınız. Platformda birçok trader vardır ve her birinin abonelik ücretleri çeşitlilik göstermektedir. Her trader abonelik ücretini platformun belirlediği alt ve üst limitlere sadık kalmak koşulu ile kendisi belirler. 

Bu ücretler kripto para yatırımcılarının platform sayesinde işlettirmek istediği fon oranına göre değişiklik göstermektedir. Böylece yatırımcılar fonları oranınca adil oranlarda ödeme yapabilirler. Belirlenen alt ve üst limit detaylarını Abonelik Fiyat Paketleri ekranından görüntüleyebilirsiniz.
Aylık ortalama ne kadar kazandırır?
Alien Broker sadece aracı bir platformdur, size bir kazanç vaat etmez. Görevimiz başarılı trader’lar ile kripto para kullanıcılarını buluşturmaktır. Fakat platformda kayıtlı trader’larımızın geçmiş işlemlerine bakarak yüzdelik oranda ne kadar kazanç elde ettiklerini inceleyebilir, bir kâr analizi yapabilirsiniz.
Referans programı nedir?
Alien Broker Referans Programı, size özel referans kodu ile platforma kayıt olan her kullanıcının tüm harcamalarından %10 oranında kazanç sunar.
Alien Broker hangi borsaları destekliyor?
Alien Broker şuan sadece Binance ve OKEx borsasında Spot işlemleri desteklemektedir. Fakat en kısa sürede yeni borsa entegrasyonları ile Futures ve Margin (kaldıraçlı işlemler) işlemlerini de desteklemeyi hedefliyoruz.